METROPOLITUI INOKENTIJUI SUEINA 75

 

Sveikiname mūsu hierarchą ordinarą, Vilniaus ir Lietuvos metropolitą Inokentijų su 75-uoju gimtadieniu!

Metropolitas Inokentijus nuėjo ilgą kelią nuonaujoko Valerijaus, Sergijaus – Kazanės katedroje Kursko mieste iki vyskupo ordinaro daugelyje Stačiatikių Bažnyčios vyskupijų, įskaitant užsienio.   

Kai jis buvo naujokas Kursko vyskupijoje, katedroje tarnaujantis pamaldus diakonas, žiūrėdamas į jį, naujoką Valerijų, išpranašavo: „Tu būsi metropolitas!“. Kaip Jo Ekscelencija pats sako, jis į tai reagavo ramiai, nesuteikdamas didelės reikšmės, nors šie žodžiai giliai įsirėžė į atmintį.

Nuo to laiko praėjo daug metų. Metropolitas Inokentijus tarnavo kaime Kursko srityje, buvo Kursko vyskupijos kancleris, 12 metų kunigavo, vėliau buvo vyskupas Sibire, Užbaikalėje ir Tolimuosiuose Rytuose; dirbo Odesos dvasinėje seminarijoje; 11 metų buvo Korsunės vyskupas Vakarų Europoje, o 2011 metais atvyko tarnauti į Vilnių.

Visuose darbuose, Metropolitas Inokentijus,nešdamas hierarcho tarnystės kryžių, rodė išmintį „nusileidžiančią iš aukštybių“ (Jok 3,15), prisidėdamas prie darnos ir taikos kūrimo Dievo jam patikėtoje kaimenėje.  

Linkime mūsų hierarchui ordinarui ilgų ir sėkmingų metų tarnaujant Lietuvos Stačiatikių Bažnyčiai!