Stačiatikių pamaldos Vilniuje vyks anglų kalba

 

Lapkričio 12 d., šeštadienį, 9.00 val. pirmą kartą Lietuvoje Vilniaus Paraskevės cerkvėje Dieviškoji Liturgija bus aukojama anglų kalba. Jai vadovaus Vilniaus ir Lietuvos vyskupijos vikaras Trakų vyskupas Ambrosijus.

„Džiaugiamės galėdami pasiūlyti angliškai kalbantiems Lietuvos sostinės gyventojams ir mūsų miesto svečiams galimybę dalyvauti Dieviškoje Liturgijoje jų gimtąja ir suprantama kalba. Pamaldos anglų kalba skirtos tiek nuolatiniams Vilniaus gyventojams (pavyzdžiui, verslininkams ir tarptautinių įmonių darbuotojams), tiek keliaujantiems pro mūsų šalį, užsienio studentams ir ambasadų darbuotojams“, – sakė vyskupas Ambrosijus.

Jis pažymėjo, kad Vilniaus ir Lietuvos metropolito Inokentijaus palaiminimu patriarchas Kirilas anglų pamaldose nebus minimas kaip „Didysis mūsų Ponas ir Tėvas“, kad visi tikintieji, tarp jų ir kitų vietos bažnyčių atstovai, galėtų susitelkti maldai.

„Mūsų šalyje tokia praktika taikoma gana seniai – kai kuriose pamaldose įvairiomis kalbomis, neminime patriarcho Kirilo, kad nesudarytų papildomų kliūčių žmonėms, kurie iš esmės nesutinka su jo teiginiais“, – paaiškino vyskupas Ambrosijus.

Anot jo, pamaldas anglų kalba planuojama rengti nuolat.

Iki šiol pamaldos Vilniaus ir Lietuvos vyskupijoje vyko šešiomis kalbomis: bažnytine slavų, lietuvių, ukrainiečių, baltarusių, gruzinų ir graikų.

Nuotraukoje: Vilniaus Paraskevės cerkvė. Aleksiejaus Litvinovo nuotr.